Wizerunek w pracy

Dodano 5 czerwca 2013, w Praca, przez miranda.kolla

Najpierw znajdujesz się na poważnej rozmowie u burmistrza a potem z kilkoma urzędnikami. Następnie musisz ruszyć swoim ciężkim autem i przejechać przez chaszcze i okleiny błota. Już nie wspomnę co się dzieje kiedy wysiadasz z samochodu. Pod koniec dnia twoim zadaniem jest wykonanie podsumowania projektu przed prezesem – można powiedzieć, że tak mniej więcej wygląda praca przeciętnego inżyniera lub kierownika budowy. Jak zatem się ubrać aby w każdej sytuacji czuć się i wyglądać komfortowe?

Jeżeli dbasz o wizerunek praca w takim stylu stawia Ciebie pod ścianą. Bardzo ciężko jest ze sobą pogodzić warunki w jakich aktualnie jesteśmy. Najprostszym rozwiązaniem jest przebrać się w zależności od okazji. W tej robocie nie przyda nam się garnitur (co najwyżej jeden na spotkania biznesowe). Trzeba ubrać się elegancko ale sprytnie aby być przygotowanym na wszystkie warunki.

Najlepiej zaopatrzyć się w koszulę. Nawet nie jedną ale kilka o odpowiednim dla nas fasonie. Warto wybrać białe koszule, gdyż z łatwością dopasujemy je do reszty stylizacji. Warto mieć jedną zapasową koszule w swoim biurze. W cieplejsze dni możemy mieć na sobie tylko koszulę. Kiedy jednak przychodzą chłody warto zaopatrzyć się w marynarkę w stylu smart casual. Ciekawym datkiem może być sweter.

Dobór spodni nie będzie problemem. Do stylizacji wystarczy dobra zwykłe jeansy. Musimy jednak najważniejszą uwagę zwrócić na nasze buty. W tym przypadku najlepiej się sprawdzą buty trekkingowe.

Otagowane:  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>